W 2012 roku Facebook udostępnił wiele nowych, ciekawych formatów reklamowych Ilość użytkowników Facebooka przekroczyła już miliard użytkowników
Kontakt z nami

Napisz

Film pod tytułem 'Facebook Manners and You' zdobył w 2009 roku specjalną nagrodę Webby Award. Film śmieszy m.in. próbą przedstawienia jak mógłby wyglądać Facebook w latach 50-ych XX wieku. Z resztą, obejrzyjcie sami:

Informacje zamieszczone na Facebooku przeglądają nie tylko nasi znajomi, ale np. policja, detektywi, zazdrosny partner, a także obecni czy potencjalni przyszli pracodawcy. Nie warto zatem szkalować i oczerniać na Facebooku lub też prezentować informacji zbyt prywatnych, które mogą być wykorzystane przeciwko nam.

Oto co uchwycił nasz reporter

marketing

reklama

promocja

pr

public relations

Rodzaje i typy badań z obszaru rynku

Trafniejsze rozpoznanie potrzeb klientów, decydentów i kontrahentów skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania na różnego rodzaju płatne badania rynku. Prowadzone przez nas Instytut Badawczy IPC badania rynku pracy wykonuje różnorodne badania rynkowe i badania społeczne pośród różnych grup społecznych oraz zawodowych. Rozsądne podejście marketingowe implikuje fakt, iż używane przez nasz instytut metody badania rynku należą do najbardziej skutecznych w Polsce. Potwierdzeniem tego faktu jest zestaw tekstów w portalach internetowych i periodykach o tematyce marketingowej oraz PR.

Znany jest taki typ badań rynku, w którym rolę kluczową odgrywa socjologia społeczna i ewaluacja. Są to tzw. badania ewaluacyjne, jakich przykłady zastosowań odnajdziecie w opublikowanych przez nas zagadnieniach zaprezentowanych na stronie www. Synergia metod używanych w socjologii i dokumentacji badawczej zaowocowało powstaniem niezwykle skutecznej metody badań marketingowych.

Wyniki badań marketingowych odnośnie pracy z domu oraz zainteresowania nią wśród pracodawców okazały się bardzo ciekawe. Wykonane badania ankietowe pośród reprezentatywnej próby w całej Polsce pracodawców dowiodły, iż nazbyt duża liczba biurokratycznych procedur skutecznie zniechęca do wybierania tego rodzaju zatrudnienia. Na dalsze etapy badań marketingowych a także prac przeprowadzonych w tej tematyce składały się elementy kolejne: wnioski pobadawcze, przygotowanie kwestionariuszy badawczych, działania telemarketingowe, pogrupowanie i podsumowanie rezultatów, konstrukcja próbki badawczej. Zrealizowane badania marketingowe i wyniki zebrane w ankietach dowiodły, że pracodawcy preferują zatrudniać kandydatów do pracy na bazie tradycyjnej umowy o pracę.

Nasz ośrodek badań opinii publicznej realizuje badania rynku i opinii publicznej z uwzględnieniem nowoczesnych zdobyczy z obszaru marketingu społecznego. Struktura naszego ośrodka skupia umiejscowione w kluczowych miastach w kraju centra badania opinii publicznej. Lista firm badania opinii publicznej, które blisko z nami kooperują, dostępna jest na naszej firmowej witrynie internetowej. Odnajdziecie tam dodatkowo opisy stosowanych przez nas rodzajów badania opinii publicznej w podziale rzeczowym a także tematycznym począwszy od sposobów czerpiących z PR a kończąc na dorobku z obszaru wiedzy marketingowej.

Typem badań z obszaru marketingu i psychologii są badania fokusowe. Wyszkolony prowadzący przygotowuje scenariusz badania fokusowego, a następnie powołuje grupy fokusowe według właściwego klucza. Uczestnicy takiego badania w poszczególnej grupie gromadzą cząstkowe wyniki eksperymentu, a na zakończenie trener łączy wyniki fragmentaryczne w wyniki całościowe i uzyskuje podsumowane rezultaty badań fokusowych.

Zamieścił(a) Henryk, w wtorek dnia 05 stycznia 2013r


Marketing Reklama Promocja Pr Public relations Akcesoria reklamowe Artykuły reklamowe
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1